ברוכים הבאים

מוזיאון משה קסטל לאמנות
מקום מפגש בין העבר להווה דרך עיניים של אחד מגדולי הציירים של מדינת ישראל. מוזיאון זה מוקדש לחיים וליצירה של משה קסטל, אשר עבודתו האומנותית משקפת את הנוף התרבותי, ההיסטורי והרוחני של ארץ ישראל. בזכות תצוגות מתחלפות וקבועות, המבקרים מוזמנים לטייל בין יצירותיו המרהיבות, החל מהציורים המוקדמים ועד ליצירות האבסטרקטיות המאוחרות. המוזיאון מציע חוויה מעמיקה הכוללת סדנאות, הרצאות וסיורים מודרכים, המאפשרים לכל אחד להכיר מקרוב את הדרך האמנותית והאישית של קסטל. אנו שואפים להפוך את המוזיאון למרכז תרבות חי ונושם, המחבר בין דורות של אמנים, חוקרים ואוהבי אמנות. בואו לגלות את הקסם שביצירתו של משה קסטל ולחוות מסע אומנותי בלתי נשכח.

 

 

1947 עקדת יצחק

Moshe Castel Artwork

מוזאון משה קסטל לאומנות

חוגגים רוח חלוצית באמנות הישראלית
הצטרפו אלינו למוזיאון משה קסטל לאמנות כדי לצאת למסע בחייו ובאמנותו של אחד מאמני החזון בישראל. גלו את האיש שמאחורי הבד ואת הרקע ההיסטורי ליצירותיו המפורסמות.
חיים שנחקקו על בד
משה קסטל תפס את מהות רוחה של ישראל באמנותו. נולד בעריסת ההיסטוריה היהודית, יצירותיו משקפות את הסיפורים של מולדתו. למד באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל בירושלים ולאחר מכן בפריז, קסטל הפך למוליך לביטוי תרבותי, שמבקש לשלב השפעות אירופאיות עם מסורות מזרח תיכוניות.
חזון של ירושלמי
מסמטאות ירושלים המיסטיות ועד לחזית התנועה האמנותית הישראלית, מסעו של קסטל היה דרך של יצירתיות וחדשנות. אמנותו התפתחה מנושאים ספרדיים מוקדמים לביטויים אבסטרקטיים דינמיים, הכוללים בתוכם את מאבקיהם וניצחונותיהם של העם היהודי.
אבני דרך אמנותיות
הקריירה המפוארת של קסטל מסומנת באבני דרך שמשקפות את התפתחותה של מדינת ישראל. השתתפותו בביאנלה של ונציה ותערוכותיו ברחבי העולם הציבו אותו כשליח תרבותי, המביא את סיפורה של ישראל וחוויות העם היהודי לקהל הבינלאומי.
מורשת והשפעה
למרות מותו בשנת 1991, מורשתו של קסטל נמשכת דרך יצירותיו, המוצגות במרחבים ציבוריים ובאוספים פרטיים ברחבי העולם. המוזיאון שנקרא על שמו מהווה עדות לעבודת חייו ומזמין את המבקרים לחקור את העומק והרוחב של השפעתו על עולם האמנות.

ביקור במוזיאון

יצירות המספרות סיפורים על הארץ ותרבותה
המבקרים במוזיאון חווים מסע זמן אמנותי המחבר בין העבר התנ"כי למודרניזם העכשווי. המוזיאון, בעיצובו הייחודי, מציע חוויה חושית ורוחנית, העוררת השראה והעצמה. ביקור שם הוא לא רק מסע לימודי על אמנות, אלא גם חוויה עמוקה של יופי ומשמעות.

יום הולדת לבלהה

האמן בסטודיו בצפת

הללויה

אירועים קרובים

אפריל   2024
א ב ג ד ה ו ש
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30